Tánclabor
Aktuális
Kiszakadna a mindennapi élet forgatagából? A társulat 2021. június 21. és 26. között tánckurzusra várja az – akár amatőr, akár a tánccal korábban már foglalkozó – érdeklődőket, akik a társulat kiváló táncművészeitől, táncoktatóitól, balettmestereitől különböző táncstílusokat és -technikákat sajátíthatnak el.
A Székesfehérvári Balett Színház 2021. június 21. és 26. között tánckurzusra várja az – akár amatőr, akár a tánccal korábban már foglalkozó – érdeklődőket, akik a társulat kiváló táncművészeitől, táncoktatóitól, balettmestereitől különböző táncstílusokat és -technikákat sajátíthatnak el. A résztvevők az „örömtánc” révén az egyes a foglalkozások alatt egy rövid, ám intenzív időre kiszakadhatnak a mindennapi élet forgatagából.
A leendő „Tánclaborosok” a Videoton Oktatási Központban, a társulat próbatermében megismerkedhetnek a klasszikus és kortárs balettal kezdő, illetve haladó szinten, lesz táncszínházi nevelés és testközelből élvezhetik a táncosok próbáit. A foglalkozások hétfőtől péntekig délelőtt 10 órától este 21 óráig tartanak majd. Az egyes workshopok 90 percesek lesznek. Cristina Porres Mormeneo, a társulat magántáncosa és balettmestere kezdő kortárs és haladó klasszikus balett kurzusokat tart. Kovalszki Boglárka kartáncos a kezdő klasszikus balett iránt érdeklődőket várja. A haladó kortárs balett foglalkozásokat Egerházi Attila igazgató vezeti, akihez a repertoár workshopokon Fernando Gabriel Luis Luis magántáncos csatlakozik. A táncszínházi nevelésről Gimesi-Kramár Judit produkciós menedzser és Balázs Nikolett táncpedagógus tart foglalkozásokat. A szombat délelőtt táncgyakorlatokkal kezdődik majd Egerházi Attila irányításával. Ezt követően kora délutánig kerekasztal-beszélgetést tartanak a Tánclabor programsorozat vezetői és résztvevői. Kiszakadna a mindennapi élet forgatagából? A társulat négy éves kortól felső korhatár nélkül várja a jelentkezőket a Tánclabor workshop-sorozatra a jelentkezes@fehervaribalett.hu e-mail címen. A programokon való részvétel feltétele a védettségi, illetve személyi igazolvány bemutatása. ÓRAREND:
Kortárs tánc haladók számára:
A kurzuson olyan tánccal már korábban valamilyen szinten foglalkozók jelentkezését várjuk, akik betöltötték a 14 életévüket. A szintet – a klasszikus balett foglalkozásokhoz mérten – ezen kurzusunk esetében is a résztvevők felkészültségi szintjéhez mérten állítjuk be. Az alapgyakorlatok mellett ez esetben is foglalkozásokként rövid tánc etűdöket tanulhatnak be a résztvevők. Repertoár: A foglalkozásokon a Székesfehérvári Balett Színház repertoárjából tanulnak meg egy rövid részletet a résztvevők. Erre a kurzusunkra olyanok jelentkezését várjuk, akik legalább alap szinten rendelkeznek tánctanulmányokkal. Táncszínházi nevelés: Tematika szerint minden nap más korosztállyal foglalkozunk és avatjuk be a táncszínház világába a résztvevőket. A cél minden nap minden korosztály számára a táncszínház iránti fogékonyság és érzékenység erősítése, az érdeklődés felkeltése. Mindezt akár mesés, akár hétköznapi szituációkkal tesszük, melyben mindenki megtapasztalhatja a kifejezőkészség erejét a testbeszéd középpontba helyezésével. Az érzelmek és helyzetek megéreztetéséhez kiváló zenei anyagok válogatása segíti munkánkat a hét minden napján. BEOSZTÁS KOROSZTÁLYOK SZERINT: Hétfő: óvodás korosztály számára Kedd: iskola alsó tagozatosai számára Szerda: iskola felső tagozatosai számára Csütörtök: középiskolások számára Péntek: 18 év fölöttiek számára Kerekasztal-beszélgetés: A beszélgetés témája a táncszínház mint önálló színházi műfaj. A táncszínház mibenlétéről, a műfaj sokszínűségéről Egerházi Attila rendező-koreográfus, a Székesfehérvári Balett Színház igazgatója tart interaktív kerekasztal-beszélgetést. A meghívott vendégek: a Székesfehérvári Balett Színház szólistái, illetve balettmesterei, Cristina Porres Mormeneo és Fernando Gabriel Luis Luis, valamint az intézmény operatív vezetője, Cselle Bence és produkciós menedzsere, Gimesi-Kramár Judit.